Kwiat musi panować nad emocjami

wto, 8 sierpnia 2017 godz. 13:26:49 skomentuj F1

Daniił Kwiat | fot. Red Bull

Franz Tost, szef zespołu Toro Rosso w F1, przyznał, że Daniił Kwiat musi być bardziej zdyscyplinowany i nie powinien być tak bardzo ogarnięty emocjami podczas startów w wyścigach.

Rosjanin podczas GP Austrii miał kolizję z Maxem Verstappenem i Fernando Alonso, w Wielkiej Brytanii zderzył się z Carlosem Sainzem, a na Węgrzech przeszkodził w kwalifikacjach Lance'owi Strollowi, co przyczyniło się do 10 punktów karnych. Dla przypomnienia przy zdobyciu 12 punktów karnych kierowca nie może wystartować w najbliższym wyścigu.

- Daniił robi dobrą robotę, ale czasami musi być bardziej cierpliwy i nie może tyle ryzykować. Jeśli spojrzysz na jego prędkość w wyścigu, gdy jedzie sam, to jego czasy są bardzo konkurencyjne. Chce odnosić sukcesy, ale chce także wyprzedzać tam, gdzie nie da się tego zrobić i musi być bardziej zdyscylinowany - mówił Tost.

- Niezależnie od tego, czy to frustracja, czy cokolwiek z samochodem, to musisz mieć swoje emocje pod kontrolą. Gdy denerwujesz się, popełniasz błędy i rozbijasz się. Poza tym praca z nim jest w porządku. Daje dobre opinie o technice, pokazuje dobrą prędkość i jadąc samemu, robi dobrą robotę - dodał.

fot. Red Bull