Grand Prix Hiszpanii 2018 - Kubica za Sirotkina

śro, 9 maja 2018 godz. 16:32:20 skomentuj F1

Anthony Davidson, Rachel Brookes i Robert Kubica | Fot. Williams

Robert Kubica otrzyma samochód Siergieja Sirotkina w pierwszym treningu przed Grand Premio de España Emirates na Circuit de Barcelona-Catalunya. Polski kierowca pojeździ FW41 w piątek od godziny 11.00 do 12.30. Będzie to pierwszy udział Roberta w weekendzie Grand Prix od Abu Zabi 2010.

- Robert Kubica weźmie udział w FP1 zastępując Siergieja - powiedział Paddy Lowe. - To jego pierwszy z trzech występów w FP1 w tym sezonie. Mamy napięty program na piątek. Ciekawe będzie uzyskanie informacji od Roberta na temat zachowania się samochodu.

Williams zajmujący ostatnie, 10 miejsce w mistrzostwach świata producentów z 4 punktami, przygotował "znaczące" poprawki na Grand Prix Hiszpanii. Robert Kubica ostatnio jeździł FW41 na przedsezonowych testach w Montmeló. Krakowianin wróci do samochodu w środę, w drugim dniu testów w trakcie sezonu F1.

Zgodnie z wymogami FIA, każdy team musi przeznaczyć dwa z czterech dni testów w sezonie dla kierowcy, który zaliczył nie więcej niż dwa Grand Prix. We wtorek Oliver Rowland zadebiutuje za kierownicą FW41.

Robert Kubica | Fot. Williams

Fot. twitter.com/williamsracing