Kubica: To był dobry dzień

śro, 1 sierpnia 2018 godz. 19:40:50 skomentuj F1

Robert Kubica | fot. Williams

Robert Kubica przejechał 103 okrążenia podczas testów F1 na Hungaroringu. Uzyskał szósty czas dnia.

Williams pracował już nad rozwiązaniami aerodynamicznymi szykowanymi na sezon 2019. Zajmowano się również ustawieniami samochodu w obecnej specyfikacji, co ma pomóc ekipie z Grove w dalszej części sezonu.

- To był dobry dzień. Mieliśmy zróżnicowany program, zbierając dane na przyszły rok oraz pod kątem lepszego zrozumienia naszego tegorocznego samochodu – powiedział Robert Kubica.

- Zaliczyliśmy też kilka przejazdów  samochodem w obecnej specyfikacji, co ma nam pomóc w dalszej części sezonu. Mamy wiele danych do przeanalizowania. To były dobre testy przed przerwą wakacyjną – dodał.

- Zakończyliśmy pomyślne testy - powiedział Rob Smedley, szef działu inżynierii Williamsa. - Przyjechaliśmy tu głównie koncentrując się na specyfikacji aerodynamiki na sezon 2019 i przeszliśmy przez każdy punkt programu testów na 2019 rok. Zespół inżynierów i mechaników wykonał świetną pracę.

- Dodatkowo przyjrzeliśmy się pozostałej części sezonu, niektórym ustawieniom, pracy nad przygotowaniem opon i mamy kilka interesujących kierunków. Robert uzyskał parę dobrych rezultatów, biorąc pod uwagę opony, które mu daliśmy i czas spędzony w samochodzie. Generalnie to dobry sposób na rozpoczęcie przerwy letniej – podsumował.

Teraz czas na przerwę wakacyjną w Formule 1. Kierowcy wrócą do akcji dopiero podczas Grand Prix Belgii w dniach 24-26 sierpnia.

fot. Williams