Kubica rozważa inne serie

wto, 11 września 2018 godz. 18:12:51 skomentuj F1
Tagi: kubica, f1, formula 1

Robert Kubica | fot. Williams Racing

Robert Kubica powiedział w rozmowie z Autosportem, że jeśli nie znajdzie miejsca w F1 w 2019 roku, będzie rozglądał się za startami w innych seriach wyścigowych. Polak w tym roku jest kierowcą testowym Williamsa, po tym, jak przegrał bój o etat z Siergiejem Sirotkinem.

- Spędziłem już sporo czasu i poświeciłem sporo sił, by znaleźć szansę i priorytetem jest pojawienie się na starcie w Australii. Jeśli tak się nie stanie, rozważę inne mistrzostwa lub inną rolę. Teraz skupiam się na tym, by wykorzystać szansę - mówił Kubica.

- Kiedy nie robisz tego regularnie lub tak jak ja, co trzy miesiące, to wiadome jest, że trzeba przejść przez odpowiednie fazy, by odzyskać rytm i wyczucie, by było jak najbardziej naturalne. Nawet najlepszy tenisista, nie zagra dobrze po sześciu latach przerwy, nawet gdy nie odniesie kontuzji. Po godzinie treningu zostanie zmiażdżony w Wimbledonie, mimo że będzie dawał z siebie najwięcej ze wszystkich zawodników. Gdybym w tym roku ścigał się regularnie nie miałbym już żadnych wątpliwości - dodał.

Kubica przed sezonem rozważał połączenie roli kierowcy testowego ze startami w mistrzostwach świata w wyścigach długodystansowych w klasie LMP1, ale ostatecznie zrezygnował z tego.

- To zupełnie inne wyścigi i inna kategoria. To dobre wyzwanie, podobnie jak miałem z rajdami. W porządku, rajdy są zdecydowanie inne niż wyścigi, ale WEC to inna kategoria niż F1. Myślę, że nowe wyzwania są dobre. Zawsze to coś ekstra, co daje impuls - zakończył.