Kubica realistycznie ocenia swoje szanse

czw, 3 sierpnia 2017 godz. 18:32:31 skomentuj F1

Robert Kubica | fot. XPB

Robert Kubica realistycznie ocenia swoje szanse powrotu do Formuły 1.

Ostatnio oglądany w oficjalnej sesji testowej w lutym 2011 roku, Robert zachwycił pracowitością, regularną jazdą i tempem podczas wczorajszych testów F1 na Hungaroringu. W trudnych warunkach, upale dochodzącym do 38 stopni, pokonał dwa dystanse Grand Prix i uzyskał czwarty czas dnia.

Wcześniej w tym roku, w Walencji i na Paul Ricard, Renault zorganizowało testy Polakowi, za kierownicą samochodu w specyfikacji 2012.

- Chciałbym mieć kolejne szanse, ale rzeczywistość jest taka, że nie wiem i musimy poczekać, zobaczymy co się wydarzy - powiedział Kubica. - Patrząc na to, gdzie byłem cztery miesiące temu, w porównaniu do tego, gdzie jestem teraz, to duża zmiana i to zadziało się bardzo szybko.

- Myślę, że skoro przez trzy miesiące o tyle się poprawiłem i poszedłem naprzód, wszystko może się zdarzyć w przyszłości. Musimy być jednak realistami, nic nie będzie łatwe.

- Moim celem jest rola w F1, jeśli tylko się da i będę miał taką szansę, ale nie wiem. Jedno jest pewne, jeśli to się nie uda, nie będę rozczarowany, ponieważ bardzo realistycznie patrzę na tę sytuację.

fot. XPB