Kubica nie uważa się za nauczyciela

śro, 4 kwietnia 2018 godz. 11:15:00 skomentuj F1

Robert Kubica

Williams spotyka się z licznymi słowami krytyki ze względu na niedoświadczony, ale mający ze sobą duże wsparcie finansowe, skład kierowców. Ekipę z Grove reprezentują w tym roku w F1 Lance Stroll i Siergiej Sirotkin.

Robert Kubica pełni rolę kierowcy rezerwowego i testowego. Jest zdecydowanie bardziej doświadczonym zawodnikiem niż jego młodsi koledzy.

- Nie powiedziałbym, że jestem nauczycielem, a oni są moimi uczniami - mówił dla TVP Sport. - Mają małe doświadczenie, ale to jak każdy, kto zaczyna. F1 to skomplikowany sport.

- Lance i Siergiej przychodzą do mnie z pytaniami, bardziej Stroll niż Sirotkin. To nic osobistego z Siergiejem. Może Lance ma już pewne doświadczenie i wie o co pytać - dodał.

Sirotkin przed GP Bahrajnu przyznał rosyjskim mediom, że występ jego i Williamsa w Australii, był rozczarowujący.

- Spodziewaliśmy się więcej, kiedy jechaliśmy do Melbourne - powiedział Sirotkin. - Przede wszystkim więcej oczekiwałem od siebie. Nie było jednak tak strasznie, jak to wyglądało w kwalifikacjach, więc miejmy nadzieję na postęp w najbliższej przyszłości. Naszym celem jest miejsce w środku stawki, co oznacza wejście do drugiej części kwalifikacji, walka o finałowy segment i o punkty. W Australii byliśmy daleko od tego, ale mam nadzieję, że to była tylko jedna z tych porażek, które czekają na ciebie w trakcie sezonu.