Kubica nie jest na liście Renault

pon, 19 czerwca 2017 godz. 12:39:01 skomentuj F1

Robert Kubica | fot. Renault Sport F1

Cyril Abiteboul, szef zespołu Renault F1, przyznał w rozmowie z motorsport.com, że Robert Kubica nie znajduje się na liście potencjalnych, przyszłych kierowców ekipy. Plotki na ten temat pojawiły się po udanych testach Polaka, które zorganizowano w Walencji, gdzie do dyspozycji był Lotus z 2012 roku oraz po słabszych startach Jolyona Palmera.

- Sport jest pełen spekulacji, plotek i podobnych rzeczy. Myślę, że w tym przypadku musimy być ostrożni, ponieważ rozmawiamy o osobie, którą wszyscy kochamy, ma wspaniały wizerunek i która przeszła bardzo trudną sytuację z osobistego punktu widzenia. Chciałbym być szczery. Zrobiliśmy wspólne testy, ale nie chcemy tworzyć oczekiwań w głowach ludzi, w tym w głowie Roberta - mówił Abiteboul.

- Prowadzone są pewne rozmowy na temat przyszłości i to publiczne informacje. Mamy długoterminową umowę z Nico, a Jolyon ma kontrakt do końca 2017 roku. W pewnym momencie będziemy rozważać opcje i jeśli Robert będzie nią, to też rozważymy to. Obecnie nie jest on na liście. Musi osiągnąć jeszcze wiele rzeczy, by znaleźć się na niej - dodał.

fot. Renault Sport F1