Kubica nie chciał ryzykować

czw, 19 kwietnia 2018 godz. 17:19:32 skomentuj F1

Robert Kubica | fot. Williams Racing

Robert Kubica, kierowca rezerwowy Williamsa powiedział w rozmowie z motorsport.com, że zbyt ryzykowne byłoby połączenie obowiązków związanych z pracą w Formule 1 ze startami w mistrzostwach świata w wyścigach długodystansowych. Kubica miał okazję testować auto zespołu Manor, ale ostatecznie nie zdecydował się na kampanię w LMP1.

- Głównie jest to spowodowane ograniczeniami czasowymi, ponieważ jestem dość zajęty pracą w Williamsie. Starty były możliwe, ale oznaczały, że przez najbliższe pięć miesięcy w domu spędziłbym osiem dni. Wydaje mi się, że to byłoby za dużo i ostatecznie lepiej jest skoncentrować się na jednej rzeczy. Dwie mogłyby być ryzykowne i można nie wykonywać ich właściwie - mówił Kubica.

- Sytuacja związana z Manorem była inna niż z Kollesem. Z Manorem ustaliliśmy, że pojadę testy i po nich podejmę decyzję. To nie był żaden problem. Miałem więcej czasu na ten projekt i doszedłem do punktu, w którym zdecydowałem się zrezygnować. Biorąc pod uwagę regulaminy, zapowiada się interesujący sezon. Szkoda, że nie wystartuję w Le Mans, ale zdecydowałem się skoncentrować na Williamsie - dodał.

fot. Williams Racing