Kubica nie chce już dyskusji o swoich ograniczeniach

wto, 27 lutego 2018 godz. 19:49:13 skomentuj F1

Robert Kubica | fot. XPB

Robert Kubica wezwał do zakończenia rozmów o jego ograniczeniach fizycznych.

Polak, po ciężkim wypadku w 2011 roku, w tym sezonie powrócił do Formuły 1. Pełni rolę kierowcy rezerwowego Williamsa. Jego program obejmuje m.in jazdę podczas testów przedsezonowych i trzy piątkowe treningi.

Dzisiaj na torze pod Barceloną przejechał 48 okrążeń. Nie ukrywał frustracji przy kolejnej serii pytań dziennikarzy o ewentualne zmiany w samochodzie, które mają mu pomóc w prowadzeniu bolidu F1.

- Jeśli co chwile będę coś zmieniał, będziecie dalej mówić, że mam ograniczenia. Powinniśmy przestać o tym rozmawiać - powiedział Kubica. - Jeśli mogę wskoczyć do samochodu i wykonać swoje zadanie, myślę, że to jest wystarczająco jasne. Oczywiście mam swoje ograniczenia, ale nigdy ich nie ukrywam.

- Problem polega na tym, że byłem zbyt uczciwy wobec wszystkich i wiąż zadawali te pytania. Powinniśmy z tym zakończyć.  Zawsze czułem się komfortowo. To tylko media twierdziły, że nie czuję się komfortowo - dodał.

Zaapelował do krytykantów, aby przestali mówić o wszelkich potencjalnych niedociągnięciach, a zamiast tego skupili się na pozytywach, jakie może zapewnić w roli kierowcy rezerwowego.

- Mam na czym się skoncentrować. Przeżywam dobre doświadczenie i cieszę się z mojej roli.

fot. XPB