Kubica: Nasze tempo jest niewystarczające

pon, 9 kwietnia 2018 godz. 09:48:11 skomentuj F1

fot. XPB

Problemy Williamsa w sezonie 2018 stają się coraz bardziej oczywiste.

Podczas Grand Prix Australii niezbyt dobrze rozpoczęli tegoroczne mistrzostwa Formuły 1. Natomiast w miniony weekend w Bahrajnie zamykali stawkę w kwalifikacjach oraz wyścigu.

Sporo kłopotów ma debiutujący w F1 Siergiej Sirotkim, ale jego kolega z zespołu - Lance Stroll również nie spisuje się najlepiej. Kanadyjczyk nie jest zadowolony z tegorocznego samochodu. Natomiast sporo ekspertów twierdzi, że to najgorszy skład kierowców w F1.

- Zobaczymy, jak będzie rozwijał się sezon, ale myślę, że każdy debiutant powinien mieć trochę czasu - powiedziała Claire Williams. - Wierzymy, że ważne jest wspieranie młodych talentów.

- Balans samochodu nie jest właściwy - powiedział Stroll. - Brakuje nam przyczepności, a także tempo pozostawia wiele do życzenia.

Niektórzy postrzegają Roberta Kubicę, jako potencjalnego wybawcę Williamsa.

- Nasze tempo po prostu jest niewystarczające - powiedział Polak dla telewizji ORF. - Widzieliśmy problemy już podczas testów w Barcelonie. Lance wykonał dobrą pracę w Melbourne, ale problemy zostały te same. Na szczęście wiemy, nad czym musimy pracować.

fot. XPB