Testy F1 - Barcelona 2018 - Kubica: Mam inną pracę i czasy nie są istotne

śro, 28 lutego 2018 godz. 14:48:59 skomentuj F1

Robert Kubica | fot. Williams Racing

Robert Kubica przyznał w rozmowie ze stacją ESPN, że nie ma sensu porównywanie jego czasów do rezultatów Siergieja Sirotkina. Williams na przedsezonowe testy wystawił trzech kierowców i Polak jak na razie uzyskał najlepszy czas, ale zaznaczył, że pełni on zdecydowanie inną funkcję niż podstawowi kierowcy zespołu.

- Nie można nas porównywać. Nie przejmuję się swoimi uczuciami. Mam inną pracę i czasy nie są istotne, zwłaszcza na moim stanowisku. Jestem tutaj, by pomagać i próbować nowych rzeczy. Jazda w trudnych warunkach stawia mnie w ciężkiej sytuacji, ponieważ ja nie będę się ścigał. Moim zadaniem nie jest wyznaczanie najlepszych czasów okrążeń. Ja mam dostarczyć jak najlepsze informacje zwrotne i sprawdzenie, czy wszystko działa dobrze. To nowa sytuacja, ale jestem zadowolony z tego, co się dzieje - mówił Kubica.

- Wiem, że wszyscy patrzą na czasy okrążeń i pojawiło się wiele komentarzy, gdy w Abu Zabi byłem wolniejszy o półtorej sekundy. To dziwne i nie miało znaczenia. Pozytywne było to, że wskoczyłem do nowego samochodu i byłem w stanie przejechać dwadzieścia okrążeń bez większych przygotowań - dodał.

- Mam swój sposób na spędzenie dni testowych. Nie będę jak kierowca wyścigowy. Nie idę do hotelu, by odpocząć, ale muszę zachować równowagę, by nie wsiadać do auta zmęczonym i bez koncentracji. Wczoraj opuściłem tor przed północą i wróciłem na niego o 7:20. Jest inaczej i nie mogę doczekać się, by spróbować ulepszyć pewne rzeczy i zdobyć nową wiedzę - zakończył.

Zespół Williams Racing poinformował także, że Siergiej Sirotkin i Lance Stroll będą mieli po dwóch inżynierów wyścigowych. Z Rosjaninem będą współpracować Andrew Murdoch i Paul Williams, a z Kanadyjczykiem Luca Baldisserri i James Urwin.

fot. Williams Racing