Kubica łączony z Toro Rosso

czw, 31 maja 2018 godz. 16:49:04 skomentuj F1

Robert Kubica | Fot. Williams

Przyszłość Brendona Hartleya w zespole Red Bull Toro Rosso Honda stanęła pod znakiem zapytania. Nowozelandczyk zdobył dotąd jeden punkt, a jego kolega Pierre Gasly ma ich już na koncie osiemnaście.  Zanosi się na zmianę kierowcy w trakcie sezonu.

- Sytuacja związana z Brendonem nie jest przyjemna - powiedział SpeedWeekowi dr Helmut Marko. - Spokojnie ją przeanalizujemy i zobaczymy, co będziemy mogli zrobić w przyszłości.

Topnews.jp wymienia wśród kandydatów na następcę Hartleya Pascala Wehrleina i Antonio Giovinazziego. Auto Hebdo piszę, że Red Bull chętnie promowałby swoich juniorów Jake'a Dennisa i Seana Gelaela, ale żaden z nich nie spełnia warunków do uzyskania superlicencji, co wyklucza awans podczas sezonu.

Dysponuje tym dokumentem Robert Kubica, który według francuskiego tygodnika może dołączyć do exodusu z Grove, obejmującego w ostatnim czasie Eda Wooda i Dirka de Beera. Po sezonie kończy się współpraca ze sponsorem Martini, co zapewne w jeszcze większym stopniu zmusi Williamsa do bazowania na kierowcach z budżetem.