Grand Prix Australii 2019 - Kubica chce zmaksymalizować możliwości Williamsa

czw, 14 marca 2019 godz. 09:46:07 skomentuj F1

Robert Kubica | fot. XPB

Robert Kubica, który był obecny na konferencji prasowej przed GP Australii, przyznał, że miał nieco dłuższą zimową przerwę niż pozostali kierowcy F1, ale koncentruje się na swojej pracy i chce pomóc Williamsowi zmaksymalizować możliwości pakietu, który ma zespół.

- Minęło sporo czasu od mojego ostatniego startu. Emocje... Szczerze mówiąc, nie ma zbyt dużo czasu, by myśleć o nich. Koncentruję się na pracy i rzeczach, które mam do zrobienia. Spróbuję dowiedzieć się jak najwięcej o nowej Formule 1. Wiele się zmieniło, odkąd ostatni raz ścigałem się tutaj. Postaram się być gotowy. Nie mieliśmy idealnych zimowych testów, więc jest wiele do sprawdzenia - mówił Kubica.

- Nie odzyskasz straconego czasu w jeden tydzień. Wszyscy ciężko pracują, zarówno na torze, jak i w fabryce. To trudny czas dla nas, ale musimy mieć pewność, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy w obecnej sytuacji. Nie ma sensu i szkoda energii, by tylko myśleć o ciężkiej pracy. Musimy zrealizować nasz plan i takie jest podejście każdego w zespole. Musimy mieć pewność, że zmaksymalizujemy nasze możliwości z tego, co mamy.

Rene Oudman z Racing News 365 zapytał kierowców o najmilszą, najzabawniejszą lub najdziwniejsza rzecz, jaką zrobili podczas przerwy zimowej. Robert Kubica odpowiedział, że to skomplikowane, ale Sebastian Vettel dodał, że Polak miał jednak nieco dłuższą zimową przerwę.

- Miałem więcej czasu niż inni. Właściwie zima była dość pracowita. Myślę, że rozpoczęcie pracy z zespołem, z wiedzą, że będziesz kierowcą wyścigowym, robi różnicę w porównaniu do siedmiu poprzednich zim. Najlepszy był ostatni tydzień jazdy na rowerze. Pozwoliło to połączyć trening z przyjemnością - dodał Polak.

fot. XPB