Kto jest faworytem?

czw, 23 marca 2017 godz. 09:22:51 skomentuj F1

fot. XPB Images

Podczas konferencji prasowej przed Grand Prix Australii, Lewis Hamilton nalegał, że to Ferrari rozpoczyna sezon F1 jako faworyt.

Mercedes wygrał trzy kolejne mistrzostwa świata od 2014 roku, ale podczas testów zimowych konsekwentnie najlepsze tempo prezentowało Ferrari.

- Ferrari jest najszybsze w tej chwili i są zdecydowanie faworytem - powiedział Hamilton. - Mieli świetne tempo na testach, ale Sebastian [Vettel] stara się to przykryć.

Chociaż testy tradycyjnie są mało wiarygodnym wskaźnikiem prawdziwego tempa, to i tak Mercedes oraz Ferrari uważa się za ścisłą czołówkę.

Hamilton jest również ciekawy, co Red Bull Racing zastosuje w Australii.

- Jestem bardzo ciekawy, co przywiezie Red Bull, ponieważ byli dość daleko podczas testów, a przynajmniej w porównaniu do Ferrari. - Zakładam, że coś tu przywiozą i jestem tym podekscytowany.

- Więcej zespołów i więcej kierowców walczących o zwycięstwa. To właśnie o to chodzi w wyścigach - dodał.

Tymczasem Sebastian Vettel trzyma się wersji, że to Mercedes jest faworytem, a nie ekipa z Maranello.

- Mercedes był bardzo mocny w ciągu trzech ostatnich lat i mimo że zmieniły się przepisy, to jeśli zespół jest mocny, będzie też silny w kolejnym roku, bez względu na to, jak zmieniły się zasady - stwierdził Niemiec.

- Staramy się gonić. Na ile to nam się udało? Zobaczymy. Kto będzie w dobrej pozycji na początku, a potem nadal na końcu, będzie miał dobrą szansę na tytuł - dodał.

fot. XPB Images