Grand Prix Australii 2019 - Kierowcy zszokowani wieściami o śmierci Whitinga

czw, 14 marca 2019 godz. 08:47:20 skomentuj F1

Verstappen, Hamilton, Ricciardo, Vettel, Kubica | fot. XPB

Sebastian Vettel i Robert Kubica powiedzieli podczas konferencji prasowej przed GP Australii, że są mocno zszokowani doniesieniami o śmierci Charliego Whitinga, zwłaszcza przez fakt, że jeszcze dzień wcześniej kierowcy spotkali się z nim na torze podczas rekonesansu.

- Myślę, że jestem tak samo zszokowany, jak wszyscy. Rozmawiałem z nim wczoraj i spacerowałem razem z nim przez pierwsze okrążenia toru. Trudno pojąć fakt, że nagle kogoś już nie ma. Znałem go od dawna i był człowiekiem kierowców. Oczywiście istnieją przepisy i tak dalej, ale był pośrodku wszystkiego. Każdy mógł go o cokolwiek zapytać, był otwarty dla wszystkich. Był kierowcą i bardzo miłym facetem - mówił Vettel.

- To trudny moment. Widziałem, jak Sebastian spaceruje z Charliem. Pomyślałem, że nie będę im przeszkadzał, ponieważ zobaczyłbym go na piątkowej odprawie kierowców, co się jednak nie wydarzy i jest smutne. On był swego rodzaju ikoną F1. Tak jak powiedział Seb, był zawodnikiem, ale także potrafił opanować wszystkie regulaminy. Był osobą, której zawsze można zaufać. To smutna chwila - dodał Kubica.

- Byłem zszokowany słysząc smutne wiadomości. Moje myśli i modlitwy są z jego rodziną. To, co zrobił dla tego sportu i społeczności jest filarem. Był ikoną w świecie sportu. Niech spoczywa w pokoju - zakończył Lewis Hamilton.

fot. XPB