Grand Prix Hiszpanii 2018 - Kara dla Grosjeana

nie, 13 maja 2018 godz. 20:02:32 skomentuj F1
Tagi: Grosjean

Romain Grosjean | Fot. Haas F1 Team

ZSS Grand Prix Hiszpanii - z Derekiem Warwickiem w składzie - ukarał Romaina Grosjeana za spowodowanie kolizji na trzecim zakręcie po starcie. Kierowca Haasa rozpocznie następny wyścig o trzy miejsca niżej. Grosjean otrzymał również dwa karne punkty do licencji. Posiada już pięć na koncie.

Grosjean stracił prowadzenie nad samochodem, ale po piruecie trzymał gaz - i wjechał pod koła Renault Nico Hülkenberga i Toro Rosso Pierre Gasly'ego. Cała trójka odpadła z wyścigu.

Analizując zapis video, sędziowie uznali, że samochód Grosjeana znajdował się niemal w całości na poboczu, gdy kierowca postanowił przejechać w poprzek toru z lewej na prawą stronę - i wpadli na niego Hülkenberg oraz Gasly.

- On nie wyglądał wspaniale w tym konkretnym scenariuszu - komentował zachowanie Grosjeana Nico Hülkenberg. - Romain lubi się kręcić podczas weekendu, ale pierwsze okrążenie, gdy jedziemy w tłoku, nie jest dobrym momentem na piruety. On musi się temu przyjrzeć i odrobić zadanie domowe.

- Gdyby Grosjean hamował, to mogłoby się inaczej zakończyć - stwierdził Pierre Gasly. - Jechał pełnym bokiem i w dymie nic nie widziałem. Tuż przed uderzeniem dostrzegłem, że zupełnie się zatrzymał, więc nie miałem gdzie uciec. Uderzenie było bardzo mocne.