Jeszcze większy potencjał Ferrari

czw, 2 sierpnia 2018 godz. 12:45:47 skomentuj F1

Sebastian Vettel

Sebastian Vettel jest przekonany, że Ferrari nie straciło szans na mistrzostwo w tym roku. Zapewnia, że mają jeszcze większy potencjał na dalszą część sezonu.

W zeszłym roku, po zwycięstwie w Grand Prix Węgier wydawało się, że Vettel jest faworytem do zdobycia tytułu. Jednak awarie, złe strategie i brak tempa na szybkich torach sprawiły, że to Lewis Hamilton cieszył się z mistrzostwa.

W tym roku istnieją pewne obawy co do powtórzenia się tej sytuacji. Po swoim błędzie Vettel stracił pewne zwycięstwo w Niemczech. Na Hungaroringu przegrał z Lewisem Hamiltonem, na torze, który miał bardziej pasować Ferrari.

Niemiec zapewnia jednak, że jego zespół ma jeszcze więcej do pokazania w drugiej części mistrzostw.

- Jak już widzieliśmy w  tym roku, wahadło wychyla się raz na jedną stronę, raz na drugą. Oczywiście w takiej sytuacji to regularność jest kluczowa,zdobywanie punktów – powiedział Vettel.

- W zeszłym tygodniu nie zrobiłem sobie przysługi w Niemczech. To jednak część wyścigów.

- W porównaniu do zeszłego roku  przegraliśmy mistrzostwo, ponieważ nasz samochód nie był wystarczająco szybki w ostatniej części sezonu, pomimo tego co zdarzyło się w kwestii nieukończonych wyścigów. Myślę, że w tym roku pokazaliśmy, że nasz samochód jest bardziej wydajny, jest mocniejszy i nadal do wyciągnięcia jest większy potencjał. Jestem pewien, biorąc pod uwagę to, co jest w planach, że możemy się poprawić – podsumował.