Jeszcze szybsza Srebrna Strzała

czw, 22 lutego 2018 godz. 13:26:02 skomentuj F1
Tagi: Mercedes W09

Mercedes W09 | Fot. Mercedes AMG F1

Mercedes AMG Petronas Motorsport jako szósty zespół zaprezentował nowy samochód F1 na sezon 2018. Po konferencji prasowej z Toto Wolffem, Lewisem Hamiltonem i Valtterim Bottasem, o godz. 12.10 w boksie na Silverstone Circuit pokazano mediom Mercedesa F1 W09 EQ Power+. Uroczystość była transmitowana na żywo w Internecie.

Valtteri Bottas miał już za sobą pierwsze okrążenia na mokrym torze, przy temperaturze 2 stopni. Zespół wykorzystuje jeden z dwóch dni flmowych, dostępnych w roku. Po południu będzie jeździł Lewis Hamilton.

Mercedes zamierza utrzymać dominację w F1. Zespół z Brackley, Brixworth i Stuttgartu sięgnął po mistrzostwo świata kierowców i producentów w poprzednich czterech sezonach. Srebrne Strzały wygrały w tym okresie 63 z 79 wyścigów.

- Samochód jest podobny do poprzednika, ale pod karoserią kryje się wiele nowości - zresztą w karoserii również - powiedział Lewis Hamilton. - Staraliśmy się usunąć słabe punkty konstrukcji, bo na niektórych torach mieliśmy kłopoty w poprzednim sezonie. Ten samochód powinien być jeszcze szybszy.

Rezerwowymi kierowcami Mercedesa zostali Pascal Wehrlein i George Russell. Wehrlein  nie będzie obecny na Grand Prix Francji i Belgii, kolidującymi terminem z rundami DTM na Norisringu i w Misano.

Mercedes W09 | Fot. Mercedes AMG F1

Mercedes W09 | Fot. Mercedes AMG F1

Prezentacja Mercedesa W09 | Fot. Mercedes AMG F1

Prezentacja Mercedesa W09 | Fot. Mercedes AMG F1

Mercedes W09 | Fot. Mercedes AMG F1