Intensywna praca w Williamsie

czw, 4 października 2018 godz. 10:17:32 skomentuj F1

fot. Williams

Williams nadal nie podjął decyzji o składzie kierowców na sezon 2019. Mogą z tym wstrzymać się nawet do końca tegorocznych mistrzostw.

Obecnie obydwa miejsca w ekipie z Grove są wolne na przyszły rok.

W przypadku Siergieja Sirotkina jest prawdopodobne przedłużenie kontraktu. Lance Stroll przejdzie do zespołu swojego ojca - Force India.

- Przechodzimy przez intensywny proces oceny chcąc podjąć jak najlepsze decyzje na 2019 rok - powiedziała Clarie Williams. - Jeszcze nie jesteśmy gotowi.

George Russell obecnie prowadzący w mistrzostwach Formuły 2, protegowany Mercedesa, jest silnie wiązany z zespołem. Esteban Ocon potwierdził negocjacje z Williamsem. Nie wiadomo co dalej z trzecim kierowcą ekipy z Grove – Robertem Kubicą.

- Mamy wielu kierowców na naszej liście, ale nie chcę podawać nazwisk – kontynuowała. - Istnieje wiele możliwości.

Zespół zalicza trudny sezon, który zakończą prawdopodobnie na ostatnim miejscu w klasyfikacji konstruktorów. Dla przypomnienia w 2015 roku zajęli trzecie miejsce, za Mercedesem i Ferrari.

- To nie był taki rok, na jaki liczyliśmy - nie ukrywała Williams. - W Grove trwa ciężka praca i nie chodzi tylko o poprawienie osiągów samochodu, choć to jest najważniejsze, ale również pod kątem kultury pracy i struktury. Chcemy upewnić się, że zespół sprosta celom na przyszły sezon.

- Chcemy być zespołem, który nie tylko przetrwa, ale też kwitnie. Jesteśmy podekscytowani przyszłością
– podsumowała.