Hulkenberg odparł ataki pay-driverów

pon, 20 sierpnia 2018 godz. 12:22:14 skomentuj F1

Nico Hulkenberg | fot. Renault Sport F1

Nico Hulkenberg przyznał, że jest dumny z faktu, że utrzymał się przez prawie dekadę w F1, w czasach, gdy w stawce pojawia się coraz więcej kierowców zasilających budżety zespołów.

- W pewnym sensie to osiągnięcie. Nadal tu jestem i przetrwałem. Myślę, że to coś mówi o mnie i o kierowcy, którym jestem. To może brzmieć trochę głupio lub nudno, ale chcesz więcej? Wiadomo, że musi nadejść twój czas. Potrzebujesz wtedy właściwego samochodu we właściwym momencie, dlatego teraz jestem tutaj i moja kariera nie dobiegła końca. Mam bardzo dobrego partnera w zespole Renault i mamy wspólny cel oraz wizję, o którą ciężko walczymy - mówił Hulkenberg dla Autosportu.

- Pod koniec 2010 roku byłem w niebezpiecznej sytuacji i przeżywałem najcięższy okres. Po pierwszym roku startów Williams nie chciał przedłużyć współpracy ze mną. Na szczęście istniały zespoły, które bardziej niż pieniądze ceniły talent i miałem szczęście. Nigdy nie miałem pieniędzy ze sobą. Inni mieli wiele do zaoferowania. Musiałem zaprezentować się swoimi występami - dodał.

fot. Renault Sport F1