Grand Prix Japonii 2016 - Horner zaskoczony strategią Ferrari

wto, 11 października 2016 godz. 09:15:20 skomentuj F1
Tagi: f1, horner

Christian Horner / fot. xpb.cc

Szef zespołu Red Bull, Christian Horner, przyznał, że był zaskoczony strategią Ferrari podczas GP Japonii i dodał, że pomogła ona Maxowi Verstappenowi w utrzymaniu miejsca na podium.

Holender uległ tylko Nico Rosbergowi i zostawił za sobą Lewisa Hamiltona. Sebastien Vettel po założeniu na ostatni stint miękkich opon zakończył rywalizację na czwartej lokacie.

- Też chcieliśmy to zrobić, ale, gdy podcięli naszą strategię to spróbowaliśmy czegoś innego i pojechaliśmy dłużej. Nie sądziłem, by można było dojechać do mety na miękkich oponach i zdecydowaliśmy się na twarde. Zaskoczyło nas jednak to, że Sebastien założył miękką mieszankę na 19 okrążeń przed metą. To było spore zdziwienie - mówił Horner.

- Staraliśmy się pojechać dłużej i zrobić coś innego, aby wrócić do czołówki w końcówce wyścigu. Niestety nie stało się tak, a miękkie opony były niewystarczająco trwałe. Na początku straciliśmy pozycję kosztem Lewisa, ale jeśli zobaczymy na różnicę na mecie to nie sądzę, byśmy byli w stanie coś z nim zrobić - tłumaczył Vettel.

fot. xpb.cc