Horner: Silnik Ferrari jest punktem odniesienia

śro, 11 lipca 2018 godz. 10:59:45 skomentuj F1

Kimi Raikkonen

Szef zespołu Red Bull Racing – Christian Horner jest zdania, że Ferrari obecnie dysponuje najlepszym silnikiem F1.

Od 2014 roku to Mercedes był punktem odniesienia jeśli chodzi o hybrydowe jednostki napędowe. Jednak już na początku tegorocznych mistrzostw Lewis Hamilton sugerował, że włoski producent ma najlepszy silnik.

Ferrari wprowadziło pierwszą aktualizację w trakcie sezonu podczas czerwcowego GP Kanady. Mercedes opóźnił swoje poprawki aż do GP Francji, po wykryciu problemów z awaryjnością na testach w hamowni.

Tymczasem Red Bull Racing, który używa silników Renault, podczas minionego Grand Prix Wielkiej Brytanii narzekał na duży deficyt mocy.

- Są punktem odniesienia - odparł Horner na pytanie motorsport.com, czy Ferrari ma najlepszy silnik w F1.

- Można to zobaczyć też po Haasie i Sauberze, którzy osiągnęli dobre wyniki - odniósł się do klientów ekipy z Maranello.

Christian Horner

Max Verstappen po wyścigu na Silverstone określał osiągi silnika Renault, jako tragiczne. Uważa, że ich jednostka ma o 60-70 KM mniej w porównaniu do innych producentów.

Od sezonu 2019 Red Bull Racing będzie korzystał z silników Hondy.

- To był bardzo ciężki weekend dla Renault i bardzo jasno określa ich poziom. Nie da się tego ukryć co widzieliśmy. Jest strata do odrobienia i pokładamy wiarę w Hondzie. Mamy duże przekonanie do tego, co zamierzają przygotować – podsumował Horner.

fot. Ferrari