Horner: Ricciardo obawiał się roli pomocnika

czw, 9 sierpnia 2018 godz. 13:23:39 skomentuj F1

Daniel Ricciardo | fot. Red Bull

Szef zespołu Red Bull Racing przyznał, że Daniel Ricciardo zdecydował się na podpisanie umowy z Renault, ponieważ obawiał się roli pomocnika dla Maxa Verstappena. Australijczyk jakiś czas temu nieoczekiwanie poinformował, że w przyszłym roku będzie kierowcą francuskiego producenta.

- Wydaje mi się, że po pięciu latach potrzebował nowego wyzwania i perspektyw. Zdecydował się na Renault, ponieważ czuje, że tam więcej zyska. Zna ich produkty, od kiedy zaczął pracować z nami. Wydaje mi się, że chce być w pozycji lidera, być może w mniejszym środowisku. Rywalizacja pomiędzy nim a Maxem jest bardzo napięta. Max staje się coraz silniejszy i wydaje mi się, że Daniel stwierdził, że to odpowiedni czas na spróbowanie czegoś nowego - mówił Horner w podcaście dla oficjalnej strony F1.

- Max jest coraz silniejszy i szybszy, a Daniel nie chce być pomocnikiem. Nie oznacza to, że teraz jest tak traktowany. Cały czas mają i mieliby ten sam status, ale nie mogę nie odczuwać, że to był jeden z głównych czynników jego decyzji. Zrozumiałbym, gdyby odszedł do Ferrari lub Mercedesa, ale tak wiele ryzykuje - dodał.

- Myślałem, że znokautuje mnie, gdy powiedział, że będzie jeździł dla Renault. Stało się jednak jasne, że to jego wybór. Musimy to uszanować. Renault rozwija się i angażuje spore zasoby. Może to inspirujący wybór - zakończył.

fot. Red Bull