Horner kwestionuje decyzję Mercedesa

pon, 31 lipca 2017 godz. 12:59:52 skomentuj F1

fot. XPB

Mercedes przyznał, że decyzja zespołu podczas Grand Prix Węgier mogła kosztować Lewisa Hamiltona mistrzostwo świata.

Podczas niedzielnego wyścigu na Hungaroringu, Valtteri Bottas przepuścił Hamiltona, aby dać szansę Brytyjczykowi na walkę z Ferrari.

Hamilton jednak nie zagroził kierowcom włoskiem ekipy i został poproszony przez zespół, aby oddał pozycję swojemu fińskiemu koledze, co kosztowało go kolejne trzy punkty.

Po Grand Prix Węgier prowadzący w mistrzostwach Vettel ma czternaście punktów przewagi nad Hamiltonem.

- Ta decyzja kosztowała nas trzy punkty i może też kosztować mistrzostwo, ale jesteśmy tego świadomi - powiedział szef zespołu Mercedesa - Toto Wolff. - Jednak w zakresie działania kierowców i zespołu, trzymamy się tego co mówimy, a jeśli konsekwencją tego będzie utrata mistrzostwa, zaakceptujemy to.

Filozofię Mercedesa akceptuje Hamilton.

- Jeśli stracę mistrzostwo świata, nie wiem, co bym powiedział, ale chcę wygrać we właściwy sposób - stwierdził Hamilton.

Tymczasem szef zespołu Red Bull Racing nie jest pewien, czy podejście Mercedesa do walki o mistrzostwo jest słuszne.

- Dwa lata temu zrobiliśmy to samo w Monako - powiedział Horner. - Jednak kiedy mówisz o tytule, wszystko trochę się zmienia. Patrząc na Mercedesa, liderem zespołu jest Hamilton i w pewnym momencie należy zdecydować, na kogo chcesz postawić.

Niki Lauda z Mercedesa powiedział, że zawsze jest otwarty na politykę bez poleceń zespołowych.

- Zawsze mówimy, że nasi obydwaj kierowcy mogą swobodnie się ścigać, nie ma poleceń zespołowych i to jest absolutnie słusznie - powiedział Lauda.

fot. XPB