Honda zmienia strategię

śro, 27 września 2017 godz. 11:54:45 skomentuj F1
Tagi: mclaren, honda

Stoffel Vandoorne | fot. XPB

Honda zmieniła strategię rozwoju silnika F1 na pozostałą część obecnego sezonu. Skupiają się nad jedną dużą poprawką zamiast nad wprowadzeniem kilku mniejszych.
 
Honda po tym roku rozstaje się z ekipą z Woking. W sezonie 2018 będa dostarczali silniki dla Toro Rosso, McLaren będzie korzystał z jednostek Renault.
 
Japoński producent chce uniknąć częstych kar cofnięcia na starcie do wyścigów, nakładanych na kierowców McLarena.
 
- Chcemy ograniczyć wprowadzanie poprawek w pozostałej części sezonu. To wiąże się z tym, że zamierzamy powalczyć o jak najlepsze rezultaty - powiedział szef Hondy F1, Yusuke Hasegawa.

- Wcześniej priorytetem było poprawianie osiągów, ponieważ każdy z elementów miał znaczenie pod kątem przyszłego roku, więc nie wahaliśmy się z wprowadzaniem poprawek. Teraz wiemy już, że w przyszłym roku nie będziemy współpracowali ze Stoffelem i Fernando i dla tego do końca roku będziemy koncentrowali się na walce o jak najlepsze wyniki dla McLarena.

- Chcielibyśmy zdobyć jak najwięcej punktów w tym sezonie i przede wszystkim wnieść wkład w ten zespół. Oczywiście, jeśli będziemy mieli dużą poprawkę, nie będziemy czekać i wahać się przed przyjęciem kary - dodał.

fot. XPB