Honda zapewnia o swoim zaangażowaniu

pią, 17 marca 2017 godz. 11:55:16 skomentuj F1
Tagi: honda, mclaren

fot. McLaren

Honda zapewnia o swoim stuprocentowym zaangażowaniu we współpracę z McLarenem, pomimo trudnego rozpoczęcia roku i wśród spekulacji o rozmowach ekipy z Woking z Mercedesem o dostawach silników.

McLaren-Honda ma za sobą trudne sesje testowe przed nadchodzącym sezonem F1. Były liczne problemy z osiągami oraz awaryjnością jednostki napędowej japońskiego producenta.

Dyrektor wyścigowy McLarena - Eric Boullier przyznał, że stosunki z Hondą są napięte. W tym tygodniu pojawiły się również informacje, że McLaren kontaktował się wstępnie z Mercedesem rozeznając się w możliwościach powrotu do współpracy.

Honda zapewnia, że pozostaje w pełni zaangażowana w projekt F1.

- Oczywiście sytuacja, w której znajdujemy się jest daleka od tego, czego spodziewaliśmy się po powrocie do Formuły 1, ale nadal jesteśmy w stu procentach zobowiązani wobec naszej przyszłości w sporcie i relacjach z McLarenem - zapewnił w rozmowie z motorsport.com Yusuke Hasegawa, szef Honda F1. - Wierzymy w to partnerstwo, podobnie jak McLaren. Aby ruszyć do przodu, to ważne, abyśmy pracowali jako jeden zespół, starając się przezwyciężyć tę sytuację.

- Priorytetem jest utrzymanie uczciwej i otwartej komunikacji i kontynuowanie wzmacniania wszystkich relacji między Hondą i McLarenem, pomimo trudności, z którymi mamy do czynienia. To dla nas nie jest projekt krótkoterminowy.

Honda szykuje poprawki na rundę otwarcia w Melbourne. Wdrożono aktualizacje mające na celu uniknięcie problemów z niezawodnością. Silnik ma dysponować większą mocą.

- Oczywiście problemy, które mieliśmy w Barcelonie, ograniczyły nasz czas na torze i wywarły większą presję na nasze przedsezonowe przygotowania. Jednakże nadal zebraliśmy dużą ilość przydatnych danych, tak jak McLaren - powiedział Yusuke Hasegawa.

- Już podczas testów w Barcelonie wprowadziliśmy pewne środki zaradcze udowadniając ich skuteczność podczas drugiej tury testów. Jeśli chodzi o osiągi, jest miejsce na poprawę mapowania, przed Melbourne, w celu zyskania lepszych właściwości jezdnych. W tym czasie pracujemy również nad rozwojem pod kątem wygenerowania większej mocy - podsumował.