Honda nic nie zdradza

pią, 20 kwietnia 2018 godz. 08:38:36 skomentuj F1

fot. Red Bull

Honda nie próbuje nawet sugerować opcji współpracy z Red Bull Racing w sezonie 2019.

Natomiast zespół z Milton Keynes otwarcie wyraża możliwość zakończenia współpracy z Renault po tym roku i jest zachęcony obiecującymi postępami partnerstwa Toro Rosso i Hondy.

- Toro Rosso jest otwarte na nowe pomysły i uważnie słuchają - powiedział nowy szef techniczny Hondy Toyoharu Tanabe. - My tak samo słuchamy ich uważnie. Razem ciężko pracujemy nad osiągnięciem naszego celu.

Pytany, czy negocjują z Red Bullem, odparł: - Jestem skoncentrowany na tym sezonie i na technicznej współpracy z Toro Rosso. Jeśli chodzi o wszystko inne, decyzje podejmowane są w kierownictwie Hondy.

Toro Rosso jest zadowolone, że ich samochody napędzają silniki japońskiego producenta, który przyśpiesza rozwój jednostki napędowej, niezależnie od regulaminowej zasady trzech silników na sezon.

- Inne zespoły pracują z dwiema lub trzema dużymi aktualizacjami na sezon - powiedział szef STR - Franz Tost. - My wyznajemy inną filozofię. Chcemy sprawić, aby auto było szybsze za każdym razem, kiedy wprowadzamy drobne ulepszenia.