Honda była zaskoczona

pon, 30 października 2017 godz. 18:36:08 skomentuj F1

fot. McLaren

Szef Hondy - Yusuke Hasegawa przyznał, że osiągi ich silnika podczas Grand Prix Meksyku były lepsze, niż się spodziewali.

Honda wymieniła komponenty w jednostkach napędowych zarówno w samochodzie Fernando Alonso, jak i Stoffela Vandoorne’a, spodziewając się problemów w Meksyku, na rzecz świeżych elementów również na ostatnie rundy w Brazylii i Abu Zabi.

Jednak McLaren pokazał dobre tempo przez cały weekend na Autódromo Hermanos Rodríguez. Alonso zakończył niedzielną rywalizację na dziesiątym miejscu.

- Osiągi były lepsze niż się spodziewaliśmy - powiedział Yusuke Hasegawa dla Motorsport.com. - Zanim tutaj przyjechaliśmy, myśleliśmy, że nasz silnik będzie gorszy w porównaniu do innych zespołów, a do tego oczekiwaliśmy złego wpływu efektu dużej wysokości.

- W Sakurze ciężko pracowano nad stworzeniem dobrych ustawień na takie warunki, dlatego deficyt mocy silnika był znacznie mniejszy niż się spodziewaliśmy.

- Strata do rywali była mniejsza. Jeśli chodzi o ogólne osiągi nadal jesteśmy trochę z tyłu, ale ich doganiamy - uznał.

- Wcześniej na hamowni nie stworzyliśmy dobrego systemu pozwalającego na ocenę wysokiego położenia - wyjaśnił. - Jednak w zeszłym tygodniu dokonaliśmy ulepszeń w Sakurze dotyczących działania silnika, wprowadzając tu poprawki. Korelacja danych jest lepsza niż na początku sezonu.

Autódromo Hermanos Rodríguez jest położony 2,285 metrów nad poziomem morza.