Honda blisko Renault

śro, 11 października 2017 godz. 11:11:45 skomentuj F1

fot. McLaren

Yusuke Hasegawa z Hondy, przyznał w rozmowie z motorsport.com, że obecna jednostka napędowa japońskiej marki osiągami jest bardzo blisko silnika Renault. Honda po trzech latach fatalnych występów powoli odbija się od dna, a specyfikacja silnika 3.5 pozwala kierowcom McLarena walczyć o jakiekolwiek punkty.

- Od początku sezonu poprawialiśmy naszą jednostkę napędową, nie tylko pod względem osiągów, ale także niezawodności. Myślę, że w momencie wprowadzenia specyfikacji 3.5 mamy osiągi zbliżone do Renault. Nie mogę powiedzieć, że jesteśmy lepsi, ale znacząco poprawiliśmy niezawodność - mówił Hasegawa.

- Nie jesteśmy jeszcze wystarczająco blisko czołówki, ale strata jest mała w porównaniu z ubiegłym rokiem. Nie mamy wątpliwości do naszej koncepcji. Jest ona podobna do myśli Renault, Ferrari i Mercedesa. Nie ma powodów, by nie osiągnąć takiego samego poziomu osiągów - dodał.

fot. McLaren