Honda będzie eksperymentować

śro, 26 września 2018 godz. 10:59:59 skomentuj F1
Tagi: honda

Toro Rosso

Honda zamierza eksperymentować podczas pozostałych weekendów Formuły 1 w tym roku, w ramach przygotowań do sezonu 2019.

Japoński producent wprowadził poprawiony silnik spalinowy już w czerwcu tego roku i szykuje dalsze poprawki jeszcze przed końcem sezonu 2018, przygotowując się w ten sposób do przyszłorocznej współpracy z Red Bull Racing.

Masashi Yamamoto, dyrektor generalny działu sportów motorowych w Hondzie, przyznał w rozmowie z motorsport.com, że będą eksperymentowali w pozostałych wyścigach.

- Końcówka sezonu, jako przygotowania do przyszłego roku, będzie dobrą okazją do sprawdzenia pewnych rzeczy na torze - przyznał. - Chcemy przeprowadzić tego rodzaju testy.

Honda już sprawdziła wiele elementów jednostki napędowej w obydwóch samochodach Toro Rosso. Kolejne zmiany silników spalinowych, turbo i układów odzyskiwania energii, będą przekładały się na kary.

To oznaczam że logiczne byłoby wprowadzenie w Rosji w ten weekend większych poprawek, w celu uniknięcia kar za tydzień, podczas Grand Prix Japonii.

Alternatywnie Honda może opóźnić wprowadzenie większych modernizacji aż do czasu Grand Prix Stanów Zjednoczonych, które odbędzie się pod koniec października.