Hinwil kandyduje do F1

śro, 19 sierpnia 2009 godz. 08:14:36 skomentuj F1
Tagi: bmw sauber, f1

Fot. BMWW poniedziałek minął termin nadsyłania zgłoszeń kandydatów do wolnego, 13 miejsca w F1 na sezon 2010 - i w ostatniej chwili zgłosił się zespół z Hinwil, obecnie noszący nazwę BMW Sauber F1 Team. Plotki głoszą, że z drugiej szansy zamierzają skorzystać Prodrive, Epsilon Euskadi, Brabham Franza Hilmera.

Media w Szwajcarii ostro skrytykowały BMW, które zażądało 100 mln franków od Petera Saubera za przejęcie teamu. Sauber znalazł grupę szwajcarskich inwestorów, jednak cena okazała się nierealna w obecnej sytuacji ekonomicznej. Plan zakupu upadł i nie podpisano Umowy Concorde, która gwarantowałaby zespołowi w przyszłym roku około 25 mln euro.

Opcją dla BMW pozostaje zamknięcie fabryki. 420 pracowników otrzymało trzymiesięczne wypowiedzenia i zgodnie ze szwajcarskim prawem pracy, nie trzeba im wypłacać odprawy. Brytyjskie prawo praktycznie zmusiło Hondę do przekazania zespołu Rossowi Brawnowi za symbolicznego funta, ponieważ odszkodowania ze zerwane kontrakty pracowników sięgałyby trzycyfrowej kwoty w milionach funtów.