Hasegawa zostanie odsunięty od F1

czw, 7 grudnia 2017 godz. 08:49:32 skomentuj F1

Yusuke Hasegawa | fot. XPB

Wraz z końcem roku, Yusuke Hasegawa opuści stanowisko szefa projektu F1 w Hondzie. Zespół po trzech latach nieudanej współpracy z McLarenem postanowił zmienić struktury zarządzające.

Hasegawa był odpowiedzialny za rozwój silnika w fabryce w Sakurze oraz za wyścigi. W ramach zmian organizacyjnych Honda rozdzieli te obowiązki na dwie nowe osoby. Za wyścigi oraz testy na torze odpowiedzialny będzie Tayoharu Tanabe. Według Autosportu oficerem operacyjnym w Sakurze zostanie Yasuaki Asaki.

Tanabe pracował dla Hondy od 1984 roku. W przeszłości był inżynierem Gerharda Bergera w McLarenie i głównym inżynierem Jensona Buttona w zespole BAR, a następnie w Hondzie. Ma on również doświadczenie zdobyte w Indycar. Hasegawa nie będzie już związany z projektem F1.

- W przeszłości szef projektu F1 był odpowiedzialny za rozwój technologiczny oraz kierowanie zespołem w trakcie wyścigów. Rozdzielając te obowiązki, rozwiniemy naszą strukturę, by każda z ekip mogła szybciej realizować swoje projekty. Honda będzie kontynuowała swoje wyzwania, by fani mogli cieszyć się, widząc Toro Rosso-Hondę na najwyższym poziomie bez opóźnień - mówił Katsuhide Moriyama, wicedyrektor Hondy ds. działań w zakresie marki i komunikacji.

fot. XPB