Hamilton zaskoczony brakiem poleceń zespołowych w Ferrari

czw, 4 października 2018 godz. 14:18:23 skomentuj F1

Lewis Hamilton | fot. Mercedes AMG F1

Lewis Hamilton przyznał podczas konferencji prasowej przed GP Japonii, że jest zaskoczony faktem, że Ferrari nie stosuje w tym sezonie poleceń zespołowych. Zespół Mercedesa podczas GP Rosji poprosił Valtteriego Bottasa o przepuszczenie Brytyjczyka, by ten jeszcze bardziej zwiększył swoją przewagę w klasyfikacji sezonu nad Sebastianem Vettelem.

- Skorzystaliśmy z poleceń zespołowych podczas jednego wyścigu, ale cały czas pracujemy razem. Były też sytuacje, gdy Valtteri był poza czołową piątką, a ja znajdowałem się pomiędzy dwoma samochodami Ferrari. Spowalniali mnie, by zyskać pozycję. Tak więc też pracują zespołowo, ale w kluczowych momentach jak na Monzy, nie robią nic. Czy to niespodzianka? Robili to w przeszłości i nie wiem, dlaczego zmienili swoją strategię, ale to nie mój problem - mówił Hamilton.

- Nie zmuszam do zrozumienia tego. To trzeba zaakceptować i iść naprzód. Jestem zmieszany tak samo, jak wszyscy, którzy wygłaszają swoje opinie na ten temat. Czuję, że stoję w rozkroku, ale tak się stało i nie cofniemy czasu. Jesteśmy zjednoczeni jako zespół - dodał.

fot. Mercedes AMG F1