Grand Prix Węgier 2017 - Hamilton: To było ryzykowne

pon, 31 lipca 2017 godz. 18:38:44 skomentuj F1

fot. Mercedes AMG F1

Lewis Hamilton przyznał w rozmowie z motorsport.com, że oddanie pozycji Valtteriemu Bottasowi podczas wczorajszego wyścigu o GP Węgier było ryzykownym posunięciem. W połowie wyścigu Fin przepuścił Brytyjczyka, by ten spróbował zaatakować kierowców Ferrari, a gdy byłemu mistrzowski świata nie udało się to zrobić, oddał on lokatę zespołowemu koledze.

- Miałem dużo lepsze tempo niż Valtteri, ale moje radio nie działało i nie mogłem skontaktować się z zespołem. Jechałem za nim, ale czułem, że mam tempo, by walczyć z Ferrari. Gdy radio zaczęło działać dali Valtteriemu kilka okrążeń, by dogonił Ferrari, ale nie był w stanie tego zrobić i pozwolił mi wyprzedzić siebie i uciekłem. Miałem siedem sekund przewagi. Trudno było zwolnić i było to ryzykowne. Wiedziałem, że między nim a Red Bullem jest mała różnica. Myślałem, że zrobię coś dobrego i gdybym skończył na piątym miejscu, to byłoby to słabe. Na szczęście udało się i zrobiłem to, co miałem zrobić - mówił Hamilton.

- Myślę, że gdybym utrzymał swoje miejsce, to zachowałbym lepszą pozycję w klasyfikacji generalnej. Jak już mówiłem to było ryzykowne i to nie było potrzebne w walce o mistrzostwo. Chcę zdobyć tytuł we właściwy sposób. Nie wiem, czy to będzie mnie gryzło, ale na początku roku mówiłem, że chcę zdobyć tytuł w sposób, w jaki jeżdżę w tym roku - dodał.

fot. Mercedes AMG F1