Hamilton: RBR wyzwaniem dla Mercedesa

pią, 9 marca 2018 godz. 10:05:53 skomentuj F1

Max Verstappen | fot. XPB

Lewis Hamilton spodziewa się, że Red Bull Racing będzie prawdziwym wyzwaniem dla Mercedesa w nadchodzących mistrzostwach F1.

Dyrektor techniczny Mercedesa - James Allison również przyznał, że Red Bull wraca na pozycję jednego z faworytów w walce o tytuł.

- Ostatecznym celem jest to, aby więcej zespołów walczyło o mistrzostwo. To dla dobra tego sportu - komentował Hamilton. - Jestem pełen nadzieji i myślę, że Red Bull może być prawdziwym wyzwaniem w tym roku. Ich samochód wygląda świetnie, nie widziałem natomiast nic ze strony Ferrari, ale jestem pewien, że też są dobrzy. To naprawdę ekscytujące.

Wczorajszy rezultat Sebastiana Vettela nie wywołał obaw u Brytyjczyka.

- Nie wiem czy to dobry czas - stwierdził. - Nie wiem czy to był przejazd kwalifikacyjny czy nie, nie obchodzi mnie to. To testy. To co się liczy to gdzie będziemy w kwalifikacjach, podczas Q3 przed pierwszym wyścigiem, kiedy wszyscy będą mieli mało paliwa. My jeszcze nie jeździliśmy z małą ilością paliwa, więc nie wiem, jak wypada nasz samochód.

Tymczasem Max Verstappen nie uważa McLarena i Renault za głównych rywali ekipy z Milton Keynes. Cała trójka korzysta z tych samych silników francuskiego producenta.

- Zwracamy uwagę na wszystkich, ale nie sądzę, że będą naszymi głównymi rywalami - powiedział Verstappen. - I nie chcemy, aby nimi byli, ponieważ to oznaczyłoby, że nie wykonujemy dobrej pracy. Musimy patrzeć na zespoły, które są przed nami.

fot. XPB