Hamilton pełen uznania dla Bottasa

czw, 8 listopada 2018 godz. 13:48:46 skomentuj F1

Lewis Hamilton & Valtteri Bottas | fot. XPB

Lewis Hamilton uważa, że jego współpraca z partnerem zespołowym z Mercedesa – Valtterim Bottasem jest jedną z najlepszych w Formule 1.

Hamilton zdobył dwa tytuły, odkąd Bottas dołączył do Mercedesa w 2017 roku, zajmując miejsce Nico Rosberga, z którym Brytyjczyk miał nie najlepsze stosunki.

Bottas był rywalem dla Hamiltona w pierwszej połowie każdego z sezonów, w drugiej zaczynał miewać problemy i pełnił funkcję drugiego kierowcy. Para Mercedesa przez dwa lata wygrała łącznie 21 wyścigów. Srebrne Strzały zmierzają teraz po piąty tytuł w klasyfikacji konstruktorów.

Zapytany o swoje przemyślenia odnośnie roli Bottasa w jego walce o piąte mistrzostwo, Hamilton odpowiedział: - Darzymy się ogromnym szacunkiem.

- Widzę, jak ciężko pracuje, on widzi, jak ja ciężko pracuję. Nie prowadzimy między sobą żadnych gierek - kontynuował.

- W rzeczywistości pracujemy razem. Są momenty, kiedy ja odkryłem coś w swoich ustawieniach i powiedziałem mu o tym. Są chwile, kiedy dyskutujemy.

- To najlepsze partnerstwo pod względem szacunku i pracy zespołowej, jakie moim zdaniem kiedykolwiek istniało w Formule 1. W tym roku zdecydowanie zdarzały się momenty, kiedy odgrywał dla nas fundamentalną rolę w wygrywaniu wyścigów.


- Jestem bardzo, bardzo wdzięczny, za takiego kolegę zespołowego i pomoc, której mi udzielił w realizacji tego niesamowitego marzenia. Wielkie podziękowania dla niego – odniósł się do przypieczętowanego już w tym sezonie piątego mistrzostwa świata w klasyfikacji kierowców.

Na dwie rundy przed końcem sezonu Bottas zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji. Jest dziewięć punktów za Kimim Raikkonenem.

fot. XPB