Hamilton ocenia Vandoorne'a

wto, 21 listopada 2017 godz. 11:45:26 skomentuj F1

Stoffel Vandoorne | fot. McLaren

Lewis Hamilton powiedział na łamach belgijskiej agencji prasowej Sporza, że nie jest pewien, czy Stoffel Vandoorne jest kierowcą, który w przyszłości może zostać mistrzem świata. Belg zaliczył w tym roku cały sezon w McLarenie.

- Nie mogę wypowiadać się o innych kierowcach. Nie znam go i nie wiem za dużo o jego karierze. Wiem jedynie, że miał dobre ostatnie lata, a w tym roku był całkiem niezły. Powiedzieć jednak, że może być mistrzem świata? Nie mam szklanej kuli, by to przewidzieć - mówił Hamilton.

- On nie potrzebuje moich rad. Dotarł już do F1, a Fernando Alonso jest jego zespołowym kolegą i kilka razy pokonał go - dodał.

Hamilton ocenił również swój sezon, w którym wywalczył czwarty tytuł mistrza świata.

- Miałem bardzo mocną drugą połowę sezonu i w tej chwili nie mogę lepiej jeździć, ale moje doświadczenie rośnie wraz z wiekiem. Przepisy przez pewien czas nie zmienią się, więc postaram się równie dobrze wykonać swoją pracę w przyszłym roku - komentował.

Brytyjczyk odniósł się także do rekordów Michaela Schumachera, które zaczął bić w tym roku. Niepobitym rezultatem nadal jest 91 zwycięstw Niemca. Hamilton ma w swoim dorobku 62 triumfy.

- To nie jest cel. To będzie zależało od tego, jak długo będę ścigał się, ale w tej chwili nie uważam, bym miał wystarczająco dużo czasu. W najlepszych latach wygrywałem 10 wyścigów, co oznacza, że musiałbym zostać w F1 na minimum kolejne trzy lata z konkurencyjnym samochodem - zakończył.

fot. McLaren