Hamilton obawiał się kolizji

pon, 16 kwietnia 2018 godz. 13:10:05 skomentuj F1

fot. XPB

Lewis Hamilton obawiał się, że zostanie uwikłany w kolizję, do której doszło podczas Grand Prix Chin między Maxem Verstappenem i Sebastianem Vettelem.

Zdarzenie miało miejsce w trakcie 43 okrążenia, kiedy Verstappen próbował wyprzedzić kierowcę Ferrari. Manewr był nieudany, a po kontakcie obydwa samochody obróciły się.

Z tyłu jechali Hamilton i Raikkonen, ale zdołali ominąć miejsce kolizji. Lewis pojechał po zewnętrznej, Kimi minął miejsce zdarzenia po wewnętrznej.

- Obawiałem się, że w nich uderzę, szczególnie, że próbowali się odwrócić. W każdym razie udało się bezpiecznie przejechać. Dojechałem do wierzchołka zakrętu i zobaczyłem ich obydwóch stojących naprzeciwko mnie. Więc było tak: Nie mogłem pojechać ciaśniej, to zrobił Kimi”, więc pojechałem po lewej - powiedział Hamilton.

Verstappen zajął czwarte miejsce w Grand Prix Chin. Na koncie miał dziesięć sekund kary za doprowadzenie do kolizji z Vettelem, a do tego otrzymał dwa punkty karne do licencji. W sumie ma już ich pięć.

Jeśli kierowca zbierze dwanaście punktów karnych, w ciągu dwunastu miesięcy, automatycznie nie zostanie dopuszczony do startu w jednym wyścigu.

Dyrektor wyścigowy F1 - Charlie Whiting oczekuje od Verstappena większej ostrożności po kolejnym kontrowersyjnym manewrze.

- Będzie trochę krytyki, ale po to są punkty karne. Są po to, aby sprawca wykroczenia zwrócił większą uwagę na swoje poczynania. Teraz ma pięć, więc powiedziałbym, że będzie ostrożniejszy - stwierdził Whiting.

fot. XPB