Hamilton obawia się Red Bulla

śro, 14 marca 2018 godz. 16:38:22 skomentuj F1

Daniel Ricciardo | fot. Red Bull

Lewis Hamilton, kierowca Mercedesa, spodziewa się, że zespół Red Bull Racing podczas GP Australii może być najlepszy z całej stawki Formuły 1. Po testach w Barcelonie wydaje się, że trzy czołowe zespoły są bardzo blisko siebie, ale Daniel Ricciardo poinformował, że Red Bull planuje wprowadzić sporo poprawek w swoim aucie jeszcze przed pierwszą rundą sezonu.

- Myślę, że ten rok będzie bardzo ekscytujący. W zeszłym roku na początku sezonu była duża różnica między zespołami, które zbliżały się do siebie. W tym roku jesteśmy blisko siebie i w ciągu roku stawka będzie się mieszać. Nie wprowadzamy ulepszeń w tym samym czasie i myślę, że Red Bull przywiezie coś na pierwszy wyścig. To może być interesujące. Wydaje mi się, że są najszybsi. Słyszałem, że przygotowują aktualizacje, które dadzą im 0,2-0,4 sekundy - mówił Hamilton dla motorsport.com.

- Ich samochód ma inną filozofię. Zawsze tworzą auta z dużą siłą docisku i ich maksymalny docisk był lepszy od innych. To jednak nie działa wszędzie, a zwłaszcza tam, gdzie są długie proste, ponieważ jesteś wolniejszy. W szybkich zakrętach przewaga jest po ich stronie i to zmienia się w trakcie trwania sezonu. Ja jestem pewny siebie w moim zespole i pracy, którą wykonaliśmy, ale myślę, że będziemy blisko - dodał.

fot. Red Bull Racing