Hamilton: Nie ma wymówek dla F1

śro, 6 grudnia 2017 godz. 13:53:29 skomentuj F1

Lewis Hamilton | fot. XPB

Lewis Hamilton twierdzi, że nie ma usprawiedliwienia dla Formuły 1, której samochody brzmią gorzej, a wyścigi są mniej spektakularne, w  porównaniu do Formuły 2.

Podczas ceremonii BRDC Award, na której był obecny również szef F1 - Chase Carey, Hamilton powiedział, że chce głośniejszych silników, większych opon i lepszej możliwości podążania za poprzedzającym samochodem. Pragnie „bardziej surowego” sportu.

- Z punktu widzenia kierowcy wyścigowego chcemy po prostu twardej i bliskiej rywalizacji z innym zawodnikiem, tak jak to jest w kartingu - powiedział Hamilton. - Karting cały czas stanowi najlepszą formę wyścigów, ponieważ wszyscy jadą tam blisko siebie.

- Tegoroczne samochody są najlepszymi, jakie widziałem – kontynuował. - Patrząc na kolejny krok sądzę, że Ross i Chase, wraz z zespołami, ciężko pracują nad stworzeniem kolejnych samochodów na rok 2021, które będą jeszcze bardziej surowe.

- Mam nadzieję, że opracują głośniejsze auta. Możemy mieć większe opony. Dlaczego Jackie (Stewart) miał wielkie opony w swoich czasach, a my mamy mniejsze? Może powinniśmy mieć słabszy docisk i uda nam się jechać bliżej siebie.

- Nie widzę żadnego powodu, dla którego wyścig GP2 czy F2, lub jakkolwiek to jest nazywane, powinien być głośniejszy, mieć lepsze brzmienie i zapewniać lepsze widowisko, w którym kierowcy podążają blisko siebie.

- Tego potrzebujemy w Formule 1, jednocześnie będąc szybszą kategorią od innych klas - dodał.

fot. XPB