Hamilton: Nie jesteśmy najszybsi

czw, 19 kwietnia 2018 godz. 12:28:00 skomentuj F1

Lewis Hamilton | fot. XPB

Lewis Hamilton mówi, że zdobycie tytułu w mistrzostwach świata Formuły 1 w 2018 roku miałoby dla niego duże znaczenie, biorąc pod uwagę trudny charakter rywalizacji, jaka szykuje się w tym roku.

Hamilton jeszcze nie wygrał wyścigu w obecnym sezonie. Liderem mistrzostw jest Sebastian Vettel, po dwóch wygranych z rzędu. W Chinach na najwyższym stopniu podium stanął Daniel Ricciardo.

Błąd w strategii kosztował Hamiltona, jak się wydawało, pewne zwycięstwo w Australii. W Bahrajnie, po wymianie skrzyni biegów, startował z dziewiątego pola, do mety dotarł na trzecim miejscu. W Chinach był czwarty.

- Kto wie co przyniesie sezon. Jeśli dalej będziemy tak postępowali, ciężko będzie wygrać - powiedział Hamilton. - Jeśli jednak pojawi się szansa i zajmiemy pierwsze miejsce, to miałoby jeszcze większą wagę, ponieważ to trudniejszy sezon w porównaniu do poprzedniego.

- Moje podejście się nie zmieniło, moje cele są wciąż takie same. Po Chinach jasno wynika, że nie jesteśmy najszybsi. Po Melbourne straciliśmy osiągi, a w Chinach jeszcze bardziej - kontynuował.

- Obecnie jesteśmy drugim lub trzecim najszybszym zespołem, więc musimy coś poprawić, ale to nie jest niemożliwe - uznał. - Ten zespół od lat pokazuje, że świetnie się jednoczymy i kontynuujemy pracę.

Dla Mercedesa to najgorszy początek sezonu w obecnym cyklu przepisów dotyczących jednostek napędowych.

- Wszyscy w fabryce cisną tak mocno, jak tylko to możliwe. Mamy wiele informacji z ostatnich tygodni. Zachęcam zespół. Wiedzą z jakimi obszarami samochodu są największe problemy. Wywieramy konstruktywną presję na chłopaków. Chcą wygrać tak samo, jak my wszyscy - podsumował.

fot. XPB