Grand Prix Azerbejdżanu 2017 - Hamilton nie chce, by Vettel był przykładem

wto, 27 czerwca 2017 godz. 15:03:46 skomentuj F1

Lewis Hamilton |  fot. Mercedes AMG F1

Lewis Hamilton kilka dni po zakończeniu zmagań w Baku przyznał, że ma nadzieję, że młodzi kierowcy nie będą brali przykładu z Sebastiana Vettela, który uderzył w bok samochodu Brytyjczyka podczas GP Azerbejdżanu.

- Myślę, że to było bardzo lekceważące. W innych klasach i kategoriach jest wiele dzieciaków, które oglądają nas w telewizji, widzą wielokrotnego mistrza, który zachowuje się w ten sposób i przenoszą to na swój wyścig. To da się zauważyć w gokartach. Mam nadzieję, że nikt z F2 lub GP3 nie widział tego i nie uważają tego za słuszne zachowanie - mówił Hamilton.

- Nie testowałem hamulców. Zrobiłem to samo, co wcześniej. Gdy gasną lampki bezpieczeństwa, kontroluję tempo. Tak samo zachowałem się na poprzednim okrążeniu i jeszcze wcześniejszy. Każdy chce być jak najbliżej i myślę, że on źle ocenił sytuację. Niektórzy nie lubią popełniać błędów, ale mi to nie przeszkadza - dodał.

- Sędziowie widzieli moje dane i dlatego nie dostałem kary. Nie mam zamiaru nikogo hamować, będąc na czele wyścigu. Nie mam pojęcia, dlaczego tak to ocenił - zakończył.

fot. Mercedes AMG F1