Hamilton myślami w sezonie 2019

czw, 20 września 2018 godz. 07:48:58 skomentuj F1

Lewis Hamilton | fot. XPB

Lewis Hamilton wezwał swoją ekipę, aby już rozpoczęła przygotowania do sezonu 2019. Chciałby sprawdzić niektóre z planowanych rozwiązań jeszcze podczas tegorocznych weekendów wyścigowych.

Hamilton w miniony weekend zdominował Grand Prix Singapuru, gdzie spodziewano się, że Mercedes będzie miał trudną przeprawę z Ferrari. Lewis Hamilton wygrał, podczas gdy Sebastian Vettel był dopiero trzeci.

Szef zespołu Mercedesa – Toto Wolff przypisuje poprawę wyników zespołowi, który mocno usiadł do rozwiązania problemów z samochodem po rozczarowującym Grand Prix Belgii. To przełożyło się na pakiet poprawek, zastosowanych w Singapurze i na Monzy.

Hamilton chce wykorzystać obecne tempo pracy inżynierów, aby już zajęli się oceną koncepcji na sezon 2019, zamiast czekali na zimowe testy.

- Miałem już spotkanie z chłopakami i widząc energię każdego z nich, uważam to za bardzo inspirujące – powiedział Lewis Hamilton.

- Zaczęliśmy sezon, czułem się świetnie, ale potem mieliśmy pewne problemy ze  zrozumieniem samochodu i wykorzystaniem sprzętu, którym dysponowaliśmy, pod względem opon, balansu itp. Mieliśmy kilka takich sobie wyścigów, ale potem stanęliśmy na nogach.

- Rośniemy w siłę jako zespół, rozumiejąc nasz samochód o raz jak wykorzystać narzędzia, które posiadamy. Nasza praca teraz przebiega bardziej komfortowo. Sześć wyścigów temu tak nie było, ale teraz rozpracowaliśmy nasz samochód, wiemy gdzie jesteśmy i co należy jeszcze zrobić.

- Również podczas tych spotkań dużo naciskałem na kwestię przyszłorocznego auta. Wiem, co muszę poprawić
- dodał.

fot. XPB