Hamilton kwestionuje dojrzałość Verstappena

pon, 9 kwietnia 2018 godz. 20:49:59 skomentuj F1

Max Verstappen & Lewis Hamilton | fot. XPB

Lewis Hamilton zakwestionował dojrzałość Maxa Verstappena, sugerując, że ktoś z większym doświadczeniem dowiózłby punkty dla Red Bull Racing w Grand Prix Bahrajnu.

Verstappen i Hamilton zaliczyli kontakt w początkowej fazie niedzielnego wyścigu, kiedy kierowca Red Bulla pojechał szeroko prawie wypychając Brytyjczyka z toru.

W samochodzie Hamiltona nie doszło do żadnych uszkodzeń, Verstappen miał przebitą oponę i uszkodzone koło, wycofał się z wyścigu.

Szef Red Bull Racing - Christian Horner podkreślił, że to był incydent wyścigowy między dwoma twardo walczącymi kierowcami. Tymczasem Hamilton uważa, że bardziej doświadczony kierowca uniknąłby tego zdarzenia i doprowadził samochód do mety.

- Ciekawie to słyszeć od Christiana - powiedział Hamilton. - Mają samochód, który powinien osiągać dobre wyniki.

- Przy takich decyzjach, nie wiem, czy są niedoświadczeni, czy nie do końca dojrzali, ale nie osiągają oczekiwanych rezultatów - dodał. - Powinien pojechać przyzwoity wyścig, bo jest na tyle dobry by tego dokonać. Myślę sobie, że gdyby Fernando był w tym aucie, ukończyłby wyścig i zdobył punkty dla Red Bulla.

- Mam tylko nadzieję, że wyciąga wnioski z takich momentów, przez które przechodzi. Też miałem takie sytuacje, kiedy byłem młodym gościem, więc wiem, jak to jest - dodał.

fot. XPB