Hamilton jeszcze pojeździ

sob, 9 grudnia 2017 godz. 14:27:19 skomentuj F1

Lewis Hamilton | fot. XPB

Lewis Hamilton zapowiedział kontynuowanie kariery w Formule 1 przynajmniej do końca 2020 roku.

Aktualna umowa mistrza świata z Mercedesem wygasa pod koniec przyszłego roku. Rozmowy o jej przedłużeniu zaplanowane są na najbliższe tygodnie.

- Myślę o tym, co jest przede mną - powiedział Hamilton. - Rozmawiałem z ludźmi, którzy wcześnie przeszli na emeryturę, z tymi co wycofali się późno i wszyscy mówili, aby pozostać możliwie jak najdłużej. To jednak się nie wydarzy.

- Sezony są coraz dłuższe. Widzicie wiele rzeczy, które robię poza tym, co pochłania dużo energii i czasu - kontynuował.

- Cieszę się z tego, co robię teraz. Lubię być w tym zespole, ścigać się i nadal czuję, że jeżdżę najlepiej - kontynuował. - Kto wie? Może w 2021 roku przekażę pałeczkę George (Russelowi) [junior Mercedesa]. On już tam będzie, ale tak, zamierzam jeździć dalej.

Zasugerowano Brytyjczykowi, że gdyby niektóre scenariusze potoczyły się inaczej, byłby już sześciokrotnym mistrzem: - Cieszę się, że nie mam sześciu tytułów, ponieważ nadal jestem głodny walki i lubię wyścigi. Nie byłbym dzisiaj mistrzem, gdyby nie te doświadczenia.

fot. XPB