Grand Prix Monako 2018 - Hamilton: Jechaliśmy okrążenie za okrążeniem

pon, 28 maja 2018 godz. 09:20:04 skomentuj F1

Lewis Hamilton | fot. Mercedes AMG F1

Lewis Hamilton, który w niedzielę dotarł na trzecim miejscu w GP Monako, powiedział po zakończeniu zmagań, że należy wprowadzić zmiany w ulicznym torze, by zwiększyć atrakcyjność rywalizacji.

- Jechaliśmy okrążenie za okrążeniem. Nie mieliśmy prawdziwego ścigania. Wystartowaliśmy i zaliczaliśmy kolejne kółka, upewniając się, że dojedziemy do mety - mówił Hamilton.

- Monako ma największy prestiż i jest wyjątkowym wyścigiem sezonu. Szkoda, że wyścig nie był tak ekscytujący. Tor podczas kwalifikacji i treningów jest epicki. Nie było na nim miejsca, gdzie odpuszczalibyśmy, a w wyścigu nie mogłem atakować. Był moment, w którym traciłem 10 sekund i serce podpowiadało mi, że nadal mogę wygrać wyścig, ale zdecydowałem się dowieźć podium do mety. Kocham walkę, ale co możemy zrobić, by tutaj było lepiej? - dodał.

- Rozmawiałem kiedyś z księciem Albertem i powiedział, że powinno się wydłużyć tor. Jest więcej dróg, które udoskonaliłyby ten wspaniały tor. Może powinniśmy zmienić format wyścigu i podzielić go na dwa krótsze? Jedno jest pewne. To było najdłuższe 78 okrążeń w historii - zakończył.

fot. Mercedes AMG F1