Hamilton chce podjąć świadomą decyzję

czw, 5 kwietnia 2018 godz. 17:53:57 skomentuj F1

Lewis Hamilton | fot. Mercedes AMG F1

Lewis Hamilton przyznał w rozmowie ze stacją telewizyjną ESPN, że nadal rozmawia z Mercedesem na temat nowego kontraktu. Brytyjczyk zaznaczył jednocześnie, że nowe przepisy nie będą miały wpływu na jego decyzję. Jutro Liberty Media i FIA ma przedstawić nową wizję F1.

- Wciąż jesteśmy w trakcie rozmów. Jestem spokojny. Nie mam za dużo do powiedzenia. Nie spieszymy się i poświęcamy czas na rozmowy. Sytuacja nie stresuje żadnej ze stron - mówił Hamilton.

- Teraz mamy bardzo interesujący czas dla F1. Jutro czeka nas coś w rodzaju zapowiedzi i rozmów na temat tego, co dzieje się w F1. Zawsze dobrze jest poczekać, by usłyszeć część dyskusji i zobaczyć, co przyniesie przyszłość F1. Nie ma to jednak wpływu na podejmowane decyzje co do długości kontraktów i innych szczegółów. Raczej nie ma rzeczy, która zniechęciłaby mnie do startów. Interesująco będzie zobaczyć, co wydarzy się w F1. Jestem integralną częścią tego - dodał.

- To może mieć wpływ na rynek kierowców. Może dlatego nadal interesują mnie rozmowy i nie złożyłem podpisu. To dobre dla zespołu i ważne dla nas. Nie spieszymy się, ponieważ zespół mówi, że nie rozmawia z innymi kierowcami. Odkąd jestem w ekipie, nie dyskutowałem z innymi zespołami. Ostatnia umowa jest ważna do tego momentu, ale następna będzie jeszcze ważniejsza. To decyzja o tym, jak długo chcę angażować się w F1. Jestem coraz bliżej drugiego krańca mojej kariery i nie mogę się spieszyć. Chcę mieć wszystkie informacje, by podjąć jak najbardziej świadomą decyzję - zakończył.

fot. Mercedes AMG F1