Halo będzie problemem na Eau Rouge

wto, 6 marca 2018 godz. 09:50:52 skomentuj F1

Kevin Magnussen | fot. Haas F1 Team

Kevin Magnussen, kierowca zespołu Haas F1, przyznał po pierwszych testach F1, że system halo może sprawiać problemy zawodnikom, zwłaszcza podczas pokonywania w trakcie wyścigu szykan i zakrętów podobnych do Eau Rouge.

- To bardzo irytujące. Jest brzydkie. Trudno wsiąść i wysiąść z samochodu, ciężko podpiąć i odłączyć kierownicę. Jest niezręcznie i denerwująco - mówił Magnussen dla Autosportu.

- Gdy dojeżdżasz do zakrętu, jest w porządku, ponieważ patrzysz na boki po lewej lub prawej stronie słupka, więc nie ma problemu z widocznością. Rozprasza to jednak wzrok, gdy szybko zmieniamy kierunek np. na szykanie, musisz przesunąć swoje pole widzenia przez centralny słupek. To zmniejsza twoją uwagę, ale nie stanowi dużego problemu - dodał.

- Problem pojawi się na Eau Rouge, gdy będziesz jechał za kimś i nie będziesz w stanie sprawdzić, czy popełnił błąd i czy się obraca. Nikt nie zobaczy, czy zawodnik jest na ścianie, czy nie. Przypuszczam, że podobnie będzie na pierwszym zakręcie w Austin, gdzie mamy duże różnice wysokości - zakończył.

Dla przypomnienia kilka lat temu BMW zastosowało w swoim samochodzie system "dwóch wież", co miało poprawić przepływ powietrza, ale FIA stwierdziła, że zespół musi usunąć te elementy, ponieważ ograniczają widoczność.
Robert Kubica
fot. Haas F1 Team