Grand Prix Węgier 2017 - Hakkinen chwali Bottasa i Hamiltona

wto, 8 sierpnia 2017 godz. 17:52:37 skomentuj F1

Bottas, Wolff i Hamilton | fot. Mercedes AMG F1

Dwukrotny mistrz świata F1 Mika Hakkinen powiedział, że jest pod wrażeniem zespołowej współpracy pomiędzy Lewisem Hamiltonem i Valtterim Bottasem, którzy podczas GP Węgier w idealny sposób zaprezentowali ducha zespołu.

W początkowej fazie wyścigu Hamilton utknął za Finem i nie mógł go wyprzedzić ze względu na niedziałające radio. Gdy to zaczęło działać, Bottas został poproszony o przepuszczenie Brytyjczyka, by ten mógł zaatakować kierowców Ferrari, a w razie niepowodzenia miał oddać pozycję, co uczynił na dojeździe do mety wyścigu.

- To, że Valtteri Bottas oddał swoją pozycję Lewisowi Hamiltonowi, jest typowe dla jego zachowania. On nie jest samolubny w stosunku do zespołu, dla którego pracuje. Oczywiście każdy kierowca chce wygrywać, ale jest też na tyle inteligentny, by wiedzieć, że zespołowa współpraca może dać lepsze wyniki - mówił Hakkinen.

- Później, gdy zobaczyłem, że Lewis pozwala Valtteriemu odzyskać pozycję, pomyślałem, że to świetny przykład pracy zespołowej i prawdziwe partnerstwo. Na ostatnim okrążeniu zaryzykowali, ponieważ Max Verstappen był bardzo szybki. Istniała możliwość oddania mu miejsca, ale Valtteri i Lewis idealnie poradzili sobie - dodał.

fot. Mercedes AMG F1