Haas: Nie jesteśmy gotowi na amerykańskiego kierowcę

wto, 13 lutego 2018 godz. 20:46:05 skomentuj F1

Gene Haas

Gene Haas postanowił wyjaśnić stanowisko swojego zespołu Formuły 1 w sprawie podpisania kontraktu z amerykańskim kierowcą w przyszłości, po niedawnych uwagach szefa ekipy - Gunthera Steinera.

Amerykański kierowca nie jest na czele listy priorytetów Haas F1 Team. Zespół jest dopiero od dwóch lat w F1 i potrzebuje bardziej doświadczonych zawodników. Steiner przyznał również, że nie widzi w Stanach Zjednoczonych kierowcy, który byłby obecnie gotowy do startów w Formule 1.

- Gunther był pytany odnośnie obecności amerykańskiego kierowcy w Formule 1, a dokładniej w Haas F1 Team - powiedział Gene Haas. - Odpowiedział coś w stylu, że nie jest to dla nas priorytet, ale temat potoczył się w różnych kierunkach, bowiem grupa ludzi poczyniła swoje założenia.

- Faktem jest, że wciąż uczymy się Formuły 1, a sprowadzenie kierowcy, który również musi ją poznać, nie jest najlepszą opcją dla nas lub dla nich - kontynuował.

Posiadanie kierowcy ze Stanów Zjednoczonych w amerykańskim zespole nadal jest ich ambicją, ale najważniejsze jest poprawienie osiągów zespołu i mocna pozycja w F1, w celu zapewnienia sobie długoterminowej przyszłości. Haas do tego potrzebuje doświadczonych zawodników.

- Nie mówimy „nie” dla amerykańskiego kierowcy, ale rzeczywistość jest taka, że ci, którzy mają superlicencję i mogą rzeczywiście rywalizować w F1, powinni być tak naprawdę z ekipą, która może służyć jako ich punkt odniesienia, a nie na odwrót.

- Oczekujemy, że ostatecznie znajdziemy się w takiej sytuacji i lepiej prędzej niż później, ale to będzie dopiero nasz trzeci rok i musimy poprawić się w wielu obszarach. Romain Grosjean i Kevin Magnussen odgrywają w tym dużą rolę, ze względu na swoje doświadczenie. Pomagają nam w szybkim określeniu, czy dany kierunek jest właściwy, czy musimy zmienić naszej podejście. Doświadczenie jest nieocenione, ponieważ chcemy stać się zespołem, który w końcu będzie rywalizował o podium, a nie tylko o punkty - stwierdził.